Joogaõpetaja

NESTY

Kõrghariduselt koreograaf ning 15 aastase joogakogemusega Nesty on rahvusvaheliselt tunnustatud joogaõpetaja, kes on õppinud joogat erinevates riikides. Viimati täiendas Nesty end Indias Ašramis elades. Nesty joogaõppes on olulisel kohal õpilase ning õpetaja suhe – tähelepanu saavad kõik tunnis viibijad, kuna Nesty kontrollib pidevalt õpilaste asendeid ja vajadusel parandab neid. Valed asendid joogas võivad meie kehale haiget teha.

Nesty endast:

Juba varajasest lapsepõlvest olen tegelenud kunsti ja tantsuga. Ajaga tekkis huvi inimese ja tema loomuse vastu, mis muutus sooviks arendada ennast nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Lapsest peale õppisin aktiivselt klassikalist, rahva- ,- show,- ning estraaditantsu.
Peale keskkooli lõpetamist tundsin vajadust enda edasi arendamiseks just tantsimise alal ning astusin Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi koreograafia osakonda. Olen esinenud mitmetel tantsufestivalidel ja osalenud Tallinna Ülikooli tantsuprojektides. Ülikooli programmis õppisin kinesioloogiat ja erinevaid tehnikaid (näiteks Alexandri tehnika). Töötasin koreograafina Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi algkooli lastega, Tallinna Mustamäe Loomingu Majas "Jete" ja "Pääsuke" tantsustuudiotes ning Venemaal Moskva fitness stuudios. 

Keskkooli ajal tekkis suurem huvi jooga vastu ning see mõjutas ka minu sisemaailma. Hatha joogaga tutvusin 2002 aastal, millele järgnes mitu aastat tõsisemat joogapraktikat oma keha arendamiseks ning sellest oli väga palju kasu minu tantsija ja koreograafi töös. Jooga kogemust olen saanud juhendajatelt Tallinna Ülikoolist ning erinevatest Eesti ning Moskva jooga stuudiotest. Aastal 2009 andsin oma esimese joogatunni väiksele grupile Viimsis. Saades aru, et jooga instruktor ja jooga õpetaja on erinevad asjad ning, et minu Koreograafi haridusest ja  jooga kogemusest ei piisa, otsustasin minna joogamaale Indiasse.

2010 aastal läksin Indiasse Varanasi ja õppisin Hatha Joogat väga toreda õpetaja Patak Ji juhendamisel. Tagasi tulles jätkasin hatha jooga õpetamisega Viimsis ja Pirital. Perioodil 2009a-2012a õppisin hatha joogat ka Prantsusmaal erinevate tunnustatud õpetajate juhendamisel. 2012 aastal tekkis võimalus minna Arhanta Yoga Ashramisse Khajurahosse 200h TTC joogaõpetajate kursusele, mis tegi minust ametliku rahvusvahelise Jooga Õpetaja. Ashramis õpetati Klassikalist Hatha Joogat või Šivananda Joogat. Õppisin seal Asanaid, Pranayama tehnikaid, meditatsiooni, Vedade filosoofiat, anatoomiat ja teise jooga aspekte. Eestisse naastes avasin HathaWay Jooga Stuudio (praegu- Nesty Jooga Stuudio) ning 2015.a maikuus läbisin edasijõudnute joogaõpetajate 300h YTTC kursuse Indias, Rishikesh'is.

Jooga on muutnud minu elu. Joogapraktika on avanud mulle teistsugust uut, värsket ning positiivset energiat ja armastust täis rahumeelset maailma.

Minu arvates ei ole oluline, millise eesmärgiga inimesed joogatundi tulevad - . kas ainult füüsilist osa nautima ja keha arendama või otsima rahu oma elus ja eneses. Kõik me jõuame sinna, kuhu soovime.
Joogatundi tulek on juba ise üks suur samm parema ja rahulikuma iseenda ja elu poole.

Peale India reisi käisin Vikkerraadios.

Siit saad kuulata


HARIDUS, Workshopid ja koolitused

*YOGA SHIVA PEETH Ashram 300h YTTC, 500h YogaAlliance certification
(Yoga Teachers Training course: Hatha Yoga asana, Vinyasa Flow, Ashtanga Yoga, Pranayama, Meditation, Anatomy, Ajurveda, Yoga Philosophy) Rishikesh, India, May 2015
*ARHANTA YOGA Ashram 200h YTTC, 200h YogaAlliance certification, Shivananda Yoga
(Yoga Teacher Training course: asana, pranayama, meditation, anatomy, Vedic philosophy) Khajuraho, India, November 2012
*RAINBOW KIDS YOGA TTC YogaAlliance UK 
(Laste Jooga Rahvusvaheline Õpetajate koolitus; Yoga for Kids and Families Teacher Training Course) Aprill 2015
*Hatha Jooga eratundide programm Jogi Pathak Ji juhenamisel, Varanasi, India 2010
*Tallinna Ülikool, Kunstide osakond, KOREOGRAAFIA bakalauruseõpe
*LesMills BodyAtack baaskoolitus, (Tiina Vainio) 2013, Eesti
*LesMills BodyBalance baaskoolitus, (Tiina Vainio) Jaanuar 2014, Eesti
*Rachel Brathen Handstand Yoga Workshop, Stockholm, Rootsi 2014
*body ART baaskoolitus (Jimmy Outlaw) September 2014, Eesti
*bodyART Flow (Alexa Le) November 2014, Eesti
*bodyART Dynamic (Julia PrzybilkaJaanuar 2015, Eesti
*Praktiline Ajurveeda kursus (Atis Zarinši) 2016, Eesti
*bodyART Medical and Recovery March 2017, Eesti
 

TREENERI TÖÖKÄIK

*2002-2003 tantsuõpetaja; Tallinna Linnamäe Vene Lütseum
*2006 tantsuõpetaja/koreograaf/jooga; Fitness club, Moskva; Venemaa  
*2006-2007 koreograaf/tantsuõpetaja "JETE"tantsustuudio; Tallinna Mustamäe Loomingu Maja
*2007-2008 koreograaf/tantsuõpetaja "Pääsuke" tantsustuudio; Tallinna Mustamäe Loomingu Maja
*2008 rütmika/tantsuõpetaja algkool Tallinna Linnamäe Vene Lütseum
*2009-... Joogaõpetaja, 2012 aastast HathaWay Yoga Studio nüüd Nesty Yoga õpetaja ja looja  
*2014-... "MyFitness" spordiklubid, Joogaõpetaja, bodyART instruktor
*2014-... "Golden Club" spordiklubi, Joogaõpetaja ja bodyART instruktor